Fot: BBCSport.com/GettyImages

Niemki po wykańczającym meczu pokonują Austriaczki 2:0 po golach Liny Magull i Alexandry Popp i awansują do półfinału mistrzostw Europy.

Niemki od pierwszych minut meczu swoimi atakami uprzykrzały życie Manueli Zinsberger. Bramkarka Arsenalu nie mogła pozwolić sobie na błąd odpierając ataki groźnej w polu karnym Alexandry Popp.

Ku zdziwieniu kibiców Austriaczki nabrały wiatru w żagle i zacięcie poszły za ciosem zdobywając dominację w meczu. To było dla Niemek kubłem zimnej wody, który pokazał im, że nie trafiły na łatwe rywalki.

Gola otwierającego spotkanie strzeliła fenomenalna Lina Magull, która w 25. minucie wykorzystała błędy rywalek w przyjęciu piłki.

Drugą połowę rozpoczęła reprezentacja Austrii, która niszczyła niemiecką obronę swoimi atakami pełnymi energii i zaparcia. Ich akcje jednak nie zamieniły się w gole, jednak do końca zmuszały Niemki do błędów. Nie miały najmniejszego zamiaru chować broni.

Po 60. minucie Austriaczki popełniły jednak wiele błędów w defensywie, którymi same prosiły się o stratę (może) decydującego gola, który zabiłby wszelkie nadzieje na awans Austriaczek.

W 90. minucie awans w wielkim stylu przypieczętowała groźna w tym meczu Alexandra Popp, która wykorzystała fatalny błąd Zisnberger.