Wisła Płock
Facebook/Wisła Płock

W spotkaniu otwierającym drugą kolejkę PKO Ekstraklasy Wisła Płock rozbiła w meczu wyjazdowym Warte Poznań 4:0.

Pierwszą groźną akcję stworzyli zawodnicy gości jednak uderzenie Pawlaka minimalnie minęło bramkę strzeżoną przez Lisa. W 14.minucie piłkę w siatce umieścił Wolski, a sędzia po analizie VAR wskazał na środek boiska uznając bramkę. Zaledwie kilkanaście sekund po bramce Rafał Wolski po raz drugi umieścił piłkę w siatce podwyższając prowadzenie Wisły. Po zdobyciu bramki goście atakowali i blisko zdobycia bramki był Davo jednak uderzył minimalnie niecelnie. Swoją szanse na zdobycie bramki miał Dominik Furman jednak jego lob minął bramkę strzeżoną przez Lisa. Tuż przed przerwą indywidualna akcję zakończył Davo, który podwyższył prowadzenie przyjezdnych. W końcówce pierwszej połowy błędu popełnił Gradecki, który wyszedł z bramki i nie trafił w nadlatującą futbolówkę jednak na miejscu był Tomasik, który zaasekurował bramkarza.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków zespołu gości, którzy w 48.minucie za sprawą Davo zdobyli czwartą bramkę w meczu. Wisła nie zwalniała tempa i w dalszym ciągu atakowała, a szanse na zdobycie bramki miał Davo oraz Pawlak.W 75.minucie Warchol zdecydował się na indywidualna akcję jednak Lis obronił uderzenie pomocnika Płocczan.