Anwil zakontraktował nowego rozgrywającego z USA. To Phil Greene IV. W EBL występował już w Gdynii skąd zna się z trenerem Anwilu Przemysławem Frasunkiewiczem.

 

Amerykanin jest absolwentem uczelni Saint John’s. Później grał w Turcji i we Włoszech, brał też udział w Lidze Letniej NBA (Toronto Raptors, Dallas Mavericks). Sezon 2018/2019 rozpoczynał jako zawodnik ekipy Royal Hali Gaziantep, następnie przeszedł do Trefla Sopot. Wystąpił w ośmiu meczach, w których notował średnio 15,9 punktu, 1,6 zbiórki i 3,6 asysty. Sezon kończył we Włoszech – w zespole Happy Casa Brindisi.

W rozgrywkach 2019/20 był zawodnikiem Asseco Arki Gdynia. W 11 rozegranych spotkaniach zdobywał średnio 11,2 punktu, 2 zbiórki i 2,9 asysty, miał też okazję do pokazania się w Europucharze. Później grał w drugiej lidze włoskiej, ponownie w Turcji, a ostatnio w Grecji. W PAOK Saloniki notował 9,5 punktu i 2,2 asysty na mecz.

Pozyskaliśmy świetnego gracza samego w sobie: bardzo twardego, fizycznego, grającego na obu pozycjach obwodowych, typowego combo, który rzuci, ale też gra kolektywnie. Kibice wiedzą, że potrzebujemy graczy-wojowników, mających wolę walki, niesamolubnych i zaangażowanych – powiedział trener Przemysław Frasunkiewicz dla kkwloclawek.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!