piłka nożna
Cracovia wygrała w 2. kolejce PKO Ekstraklasy z Koroną Kielce. Dla Pasów to druga wiktoria w tym sezonie.

W poprzedniej kolejce Cracovia wygrała na rozpoczęcie sezonu z Górnikiem Zabrze 2:0. Teraz ekipie z Krakowa przyszło się mierzyć z Koroną Kielce, która jest tegorocznym beniaminkiem w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

Cracovia na prowadzenie wyszła w 29. minucie sobotniego spotkania. Z lewej strony boiska w pole karne gości dośrodkowywał Kamil Pestka, zaś piłkę do siatki skierował głową gracz przyjezdnych Grzegorz Szymusik, któremu zapisano trafienie samobójcze.

Gol ustalający wynik meczu padł w doliczonym czasie gry. Bramkę po kontrze zdobył uderzający w kierunku dalszego słupka Hebo Rasmussen.

Zwycięstwo miejscowych mogło być jeszcze wyższe. W 54. minucie sytuacji sam na sam nie wykorzystał bowiem Pestka, zaś w 80. minucie w słupek po rykoszecie trafił Ghita.