Tenis

W poniedziałek odbyły się pierwsze mecze 1. rundy tenisowego turnieju BNP Paribas Poland Open. Rywalizacja odbywa się na kortach Legii w Warszawie.

Wydarzenie ma rangę WTA 250. W turnieju bierze udział liderka światowego rankingu Iga Świątek.

Najważniejszym punktem dla polskich kibiców był tego dnia mecz Mai Chwalińskiej z Hiszpanką Masarovą. Polka rozpoczęła od przełamania, ale rywalka odpowiedziała tym samym po aktywnej grze przy siatce, choć gem był wyrównany. Kolejne gemy już dla serwujących. W piątym Hiszpanka nie oddała choćby punktu. Kolejny raz przełamać Polce dała się w gemie siódmym, lecz znów przełamaniem powrotnym odpowiedziała w najbliższej możliwej okazji. Chwalińska mogła szybko się zrehabilitować, bo prowadziła 40:0, ale jej rywalka odrobiła straty i utrzymała swoje podanie. W końcówce więcej błędów popełniła jednak Masarova. Uderzała w siatkę i na aut, zaś finalnie przegrała seta z Chwalińską 5:7.

Drugiego seta Chwalińska rozpoczęła przełamaniem. Masarova często wyrzucała piłki na aut i w pewnym momencie przegrywała już 0:4. Później poprawiła serwis i zmniejszyła straty na 1:4, a następnie przełamała na 2:4. Popełniała jednak proste błędy, po czym Chwalińska znów przełamała powiększając przewagę na 5:2. Miała więc idealną szansę, by zamknąć mecz przy własnej zagrywce i to się udało. Całość została zamknięta uderzeniem w siatkę przez Hiszpankę.