Pogoń
fot: Twitter.com @PogonSzczecin

Pogoń Szczecin przegrała na wyjeździe z Brøndby IF 0:4. Taki wynik oznacza, że Portowcy żegnają się z europejskimi pucharami.

W pierwszym meczu 2. rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy Pogoń Szczecin zremisowała z duńską drużyną 1:1. Tym razem bramki strzelali tylko Duńczycy.

Wszystko zaczęło się już w 15. minucie. Faulował w polu karnym po błędzie bramkarza Zech. Karnego na gola dla gospodarzy zamienił natomiast Hedlund. Drugi gol padł w 34. minucie. Za plecy Zecha dograł z lewej strony Mata. Piłkę przejął przed polem karnym Hedlung, który od razu poszedł w stronę bramki, po czym uderzył sprzed pola bramkowego i ponownie mógł cieszyć się z gola.

Kilka minut później straty mógł zmniejszyć Grosicki. Uderzył mocno zza szesnastki. Piłka leciała w światło bramki. Bramkarz gospodarzy zmuszonym był do interweniowania, ale udało mu się  przenieść futbolówkę nad poprzeczką.

W drugiej połowie padły kolejne bramki, ale nie strzeliła ich Pogoń. W 52. minucie prostopadłe podanie w pole karne Portowców otrzymał Kvistgaarden. Znalazł się w sytuacji sam na sam, co pewnie wykorzystał.

Decydujący cios został zadany w 62. minucie. Piłkę z lewej strony otrzymał w pole karne Divikovic. Ten obrócił się z futbolówką i wpadł w pole bramkowe, po czym uderzył skutecznie nad interweniującym Stipicą.