JOSIP SOBIN fot. KAROL MAKOWSKI

Trzydziestodwuletni środkowy rodem z Chorwacji wraca do Anwilu Włocławek. Mowa o  Josipie Sobinie. Mierzący 203 cm ma być wzmocnieniem podkoszowej rotacji włocławian.

 

Chorwat wraca do klubu z Włocławka po trzech latach przerwy. Wcześniej dwukrotnie zdobywał z Anwilem mistrzostwo Polski, po złote medale sięgał także z Arged BM Stalą Ostrów Wielkopolski (wszystkie z trenerem Igorem Miliciciem).

Ostatnio był zawodnikiem MKS Dąbrowa Górnicza – w 29 rozegranych spotkaniach zdobywał średnio 10,1 punktu, 5,9 zbiórki oraz 1,6 asysty.

Sobin przez większość kariery występował w ojczyźnie – w ekipach KK Split i KK Zadar. Był także zawodnikiem hiszpańskiej ekipy Montakit Fuenlabrada.

To po prostu gracz, który daje jakość i jestem pewien, że nikogo nie trzeba o tym przekonywać, a już na pewno nikogo we Włocławku. Świetny w defensywie, umiejący zagrać skutecznie każdy rodzaj obrony na pick’n’rollu oraz bardzo dobrze broniący zawodników penetrujących w kierunku kosza. Czy to przodem do obręczy, czy tyłem, po lewej czy prawej stronie parkietu, Josip to profesor w obrębie trzech-czterech metrów od tablicy – mówi trener Przemysław Frasunkiewicz na kkwloclawek.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!