Piłka nożna
Fot. Getty Images / theguardian.com

Jakub Moder przeszedł kolejną operację kolana po zerwaniu więzadła krzyżowego. To niestety wyklucza możliwość jego udziału na tegorocznych mistrzostwach świata w Katarze.

Polak odniósł kontuzję w kwietniu 2022 roku w czasie meczu Premier League – Brighton vs Norwich. Przeszedł wtedy pierwszy zabieg. Teraz reprezentant Polski przeszedł drugą operację, po tym jak w czasie rehabilitacji doświadczył sztywności stawów.

Dyrektor techniczny angielskiego klubu, David Weira, uważa, że powrót Kuby do gry przed końcem roku od początku był praktycznie niemożliwy – Początkowa diagnoza Jakuba była bardzo złożona, to ciężka kontuzja kolana i zawsze uważaliśmy, że nierealne jest oczekiwanie go z powrotem przed końcem tego roku kalendarzowego. Kierownictwo i zespół medyczny klubu zaangażowały Jakuba w złożony plan leczenia i rehabilitacji, a ostatnio spędził sześć tygodni w domu w Polsce. Po powrocie do Anglii doświadczył pewnej sztywności i ograniczeń w ruchu, gdy zintensyfikował rehabilitację, więc przeszedł drugi zabieg chirurgiczny, aby złagodzić ten problem. To powszechna procedura wymagana w przypadku tak poważnego urazu kolana. W pełni doceniamy chęć bycia dostępnym na mistrzostwa świata, ale zawsze byliśmy pewni, że szansa na to jest zawsze bardzo mała. Jego rehabilitacja nadal przebiega zgodnie z harmonogramem, który pierwotnie przewidywaliśmy – powiedział dyrektor, który cytowany jest przez The Athletic.

Moder jest zawodnikiem angielskiego Brighton od początku 2021 roku. Wcześniej reprezentował barwy Lecha Poznań. Rozegrał 40 spotkań w Premier League. Jest również 20-krotnym reprezentantem Polski, dla której zdobył 2 gole.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!