Piłka nożna
PKO BP Ekstraklasa Zagłębie Lubin autor: Damian Kuziora

Zagłębie Lubin wydało oficjalny komunikat, w którym informuje o ukaraniu Damjana Bohara. Słoweniec ostatnio odmówił udziału w spotkaniu II ligi.

Damjan Bohar w ostatnim czasie odmówił udziału w meczu 3. kolejki eWinner 2. ligi, w którym zespół KGHM Zagłębia II Lubin zmierzył się z rezerwami Śląska Wrocław. W konsekwencji Prezes Zarządu Zagłębia Lubin podjął decyzję o nałożeniu dotkliwej kary finansowej na zawodnika, a także o przesunięciu Bohara do drugiej drużyny na czas nieokreślony – grzmi oficjalny komunikat na stronie Zagłębia Lubin.

Wychodzi więc na to, że skrzydłowego przesunięto do drugiej drużyny z Lubina, gdyż… odmówił zagrania w 2. lidze…

Tego lata po dwóch sezonach przerwy wrócił do Zagłębia Lubin. Wcześniej już bowiem reprezentował barwy tego klubu, w edycjach – od 2018/2019 do 2020/2021. W tym czasie pełnił rolę podstawowego skrzydłowego zespołu z Dolnego Śląska. W 80 spotkaniach, strzelił 28 goli i zaliczył 14 asyst. We wrześniu 2020 roku zamienił Lubin na chorwacki Osijek. W barwach tego klubu został wicemistrzem kraju. W minionym sezonie rozegrał 80 minut w starciu ze Śląskiem Wrocław. Była to 1. kolejka Ekstraklasy. W dwóch następnych spotkaniach nie pojawił się na boisku. 30-latek na stronie Transfermarkt jest wyceniany na 1,50 mln euro.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!