Fot. Mateusz Kostrzewa / legia.com
W czwartek 19-letni zdolny bramkarz, Kacper Tobiasz, przedłużył kontrakt z Legią Warszawa do 30 czerwca 2026 roku. W tym sezonie jest numerem jeden w bramce Wojskowych.
Utalentowany wychowanek Legii rundę wiosenną spędził na wypożyczeniu w Stomilu Olsztyn. Regularnie występował na poziomie Fortuna 1 Ligi. Zagrał trzynaście razy, pięciokrotnie zaliczając czyste konto. Latem zdołał natomiast wywalczyć sobie miejsce w bramce stołecznego klubu.
Trener Kosta Runjaić zdecydował się od początku stawiać na młodego bramkarza. Golkiper rozegrał dotąd trzy spotkania ligowe i raz zachował czyste konto – w wygranym 2:0 u siebie z Zagłębiem Lubin. – Nowy kontrakt i gra w Legii są dla mnie ogromnym zaszczytem. Cieszę się, że jestem w tym miejscu. Gra z numerem „1” w Legii Warszawa to od zawsze było moje marzenie – powiedział Tobiasz. – Traktuję to jako motywację do zdobywania kolejnego doświadczenia i stawania się coraz lepszym bramkarzem – zapewnił w rozmowie z oficjalną stroną Legii.
Jacek Zieliński, dyrektor sportowy warszawiaków, również zabrał głos w tej sprawie, nie szczędząc komplementów w stronę Kacpra. – Kacper Tobiasz rzetelnie zasłużył sobie na przedłużenie kontraktu. Wśród bramkarzy mamy wysoki poziom rywalizacji. Kto ją wygra, będzie reprezentował poziom Legii Warszawa. Ta pozycja jest obecnie bardzo dobrze zabezpieczona – stwierdził.
Reprezentant Polski do lat 20, który swoje pierwsze kroki związane z piłką stawiał w SEMP-ie Urysnów, skąd trafił do akademii Legii Warszawa w 2011 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!