Miesiąc temu Przemysław Płacheta został wypożyczony z Norwich do Birmingham City na resztę minionego sezonu. W zespole Kanarków, grającym w Premier League, nie miał co liczyć na minuty, których praktycznie nie otrzymywał. Wypożyczenie do wspomnianego klubu, grającego na niższym szczeblu, na razie wydaje się strzałem w dziesiątkę. Płacheta zdobył bramkę w meczu Birmingham City z Huddersfield Town.

Jego zespół pokonał drużynę gości 2:1. Drugiego gola zdobył Polak. A stało się to w 45. minucie spotkania. Chwilę przed przerwą Jordan James został zablokowany w polu karnym i piłka spadła pod nogi Przemysława Płachety. 24-latek sprytnym uderzeniem zza pola karnego pokonał Lee Nichollsa. Przy tym strzale bramkarz Huddersfield Town mógł mimo wszystko zachować się odrobinę lepiej.

W drugiej odsłonie zobaczyliśmy już tylko jedno trafienie, które należało do Huddersfield. Na listę strzelców w 61. minucie wpisał się Danny Ward. W 89. minucie George Friend taktycznie zastąpił Przemka, wchodząc za niego na boisko. Kadrowicz został nagrodzony brawami przez publiczność. Płacheta zadebiutował w Birmingham City tydzień temu w zremisowanym spotkaniu 0:0 z Luton Town w ramach 1. kolejki Championship. Polak na boisku przebywał 83 minuty. Jest 7-krotnym reprezentantem Polski.