Piłka nożna
Fot: Wieczysta Kraków

Wieczysta Kraków dobrze rozpoczęła sezon 3-ligowy. Pokonała u siebie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2:0.

Na listę strzelców wpisali się Maciej Jankowski (17. minuta) oraz Jakub Bąk (47. minuta). W 84. minucie rywalizacji czerwoną kartkę otrzymał Tomasz Persona, zawodnik KSZO. Goście kończyli mecz w dziesiątkę.

W poprzednim sezonie podopieczni Franciszka Smudy wywalczyli awans do III ligi, pewnie pokonując w barażach Termalikę II Nieciecza. W dwumeczu nie dali szans rywalom, wygrywając w sumie 7:0 (u siebie 4:0, po czterech trafieniach Macieja Jankowskiego, na wyjeździe 3:0).

Drużyna z Krakowa, posiadająca w składzie znane twarze polskiej piłki i doświadczonych zawodników, takich jak np. Jankowski, Peszko, Majewski, Moulin czy Augustyn, celuje w kolejny awans w tym sezonie.