Fot: RC Lens twitter

Przemysław Frankowski pozytywnie rozpoczął sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej we Francji. Polak kapitalnie obsłużył partnera, zaliczając asystę. Jego Lens w ramach 1. kolejki Ligue 1 pokonało u siebie Brest 3:2.

Od tego sezonu w Lens gra aż trzech Polaków. Adam Buksa, napastnik, wciąż boryka się z kontuzją, dlatego nie znalazł się w kadrze meczowej swojego zespołu. Łukasz Poręba, pomocnik, przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych, a od początku wybiegł Przemysław Frankowski i rozegrał 76 minut. W 62. minucie, przy wyniku 1:0 dla gospodarzy, Florian Sotoca ustrzelił  dublet, podwyższając prowadzenie. Asystę przy tym trafieniu zaliczył polski skrzydłowy, świetnie dośrodkowując na głowę partnera z rzutu rożnego. Lens po starciu wypełnionym bramkami dopisało sobie 3 punkty w ligowej tabeli, plasując się na 5. pozycji.

Ligue 1 – 1. kolejka
Lens – Brest 3:2
Bramki:27′, 62′, 65′ Sotoca, 66′ Belkebla, 82′ Del Castillo [K]