Foto: sportsbuzz.site

Dawid Tomala, mistrz olimpijski z 2021 roku, wycofał się z lekkoatletycznych mistrzostw Europy, które już za kilka dni rozpoczną się w niemieckim Monachium. Polak zdradził powód tej decyzji.

32-letni lekkoatleta niedawno wziął udział w mistrzostwach świata, odbytych w amerykańskim Eugene. W rywalizacji na 35 km zajął dopiero 19. miejsce, więc powrócił bez medalu. Natomiast dzisiaj Tomala podjął decyzję o opuszczeniu tegorocznej imprezy na skutek problemów zdrowotnych. Został zmuszony do rezygnacji ze swojego startu, choć kwalifikację miał zapewnioną. Od dłuższego czasu zmaga się z bólem kolana.

W wywiadzie, którego udzielił na potrzeby kanału PZLA na YouTube o nazwie „Polish Athletics, wyjaśnił całą sytuację:

Nie jadę na mistrzostwa Europy ze względu na to, że chciałbym zadbać o swoje zdrowie. Ból kolana, który ciągnie się za mną przez cały sezon, był jednym z czynników, które o tym zadecydowały. Problemem jest na pewno też to, że ten sezon jest dla nas bardzo długi, a ja późno w niego wszedłem, więc nie uzyskałem takiej formy na mistrzostwa, jakiej bym chciał – powiedział chodziarz.

Moje przygotowania były przesunięte o jakieś cztery-pięć miesięcy, a to jest przepaść, jeśli chodzi o zawodowy sport. Nie mogę się doczekać kolejnego sezonu – zakończył, dając do zrozumienia, że już myśli m.in. o kolejnych mistrzostwach świata, które odbędą się w drugiej połowie sierpnia 2023 roku w Budapeszcie

Dawid, trzymamy kciuki za szybki powrót do zdrowia!

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!