FOT. WOJCIECH TARCHALSKI. Adam Dźwigała

Wiele urazów ostatnio nawiedza polskich piłkarzy. Kolejnym pechowcem okazał się Adam Dźwigała, środkowy obrońca Sankt Pauli, który doznał kontuzji kostki w trakcie niedzielnego spotkania z FC Kaiserslautern. Polak nie zagra w kilku najbliższych tygodniach.

W minioną niedzielę Dźwigała pojawił się na placu gry dopiero w 79. minucie.  Chwilę po wejściu środkowy obrońca St. Pauli zderzył się w swoim polu karnym z napastnikiem rywali, Kevinem-Prince Redondo. Polak rozegrał spotkanie do końca, to jednak po ostatnim gwizdku okazało się, że doznał kontuzji kostki. Klub poinformował, że odniesiony uraz wyklucza środkowego obrońcę z gry na najbliższe kilka tygodni. W najbliższą niedzielę drużyna Adama podejmie na swoim stadionie Magdeburg. Po trzech kolejkach St. Pauli zajmuje 12. miejsce w II Bundeslidze, dzierżąc 4 punkty na koncie.

Adam reprezentuje barwy drugoligowego FC St. Pauli od 2020 roku, po tym jak odszedł z portugalskiego CD Aves, który w tamtym momencie spadł z ligi. W poprzednim sezonie rozegrał na zapleczu niemieckiej ekstraklasy 21 spotkań, zdobywając dwie bramki. W trwających rozgrywkach zaprezentował się w dwóch pierwszych spotkaniach na pełnym dystansie. Wcześniej występował w ekstraklasowych zespołach, takich jak: Jagiellonia Białystok, Lechia Gdańsk czy Wisła Płock. W sierpniu 2018 roku, został powołany przez selekcjonera Jerzego Brzęczka na wrześniowe mecze z Włochami i Irlandią. W kadrze jednak nie zadebiutował.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!