Jeździectwo

W środę rozpoczęła się walka o medale w skokach przez przeszkody na jeździeckich MŚ w Herning. W rywalizacji wzięło udział dwóch Polaków – Maksymilian Wechta i Jarosław Skrzyczyński. 

Do zmagań w konkursie szybkości przystąpiło 103 zawodników. Z numerem 22 startował Maksymilian Wechta, który dosiadał 10-letniego ogiera o imieniu Chepettano. Pojechał on jednak bardzo słabo. Jego rzeczywisty czas 91,65 sekundy, ale po zliczeniu kar wyszło 107 sekund i 65 setnych sekundy, co wystarczyło na 97. pozycję.

Z numerem 53 startował Jarosław Skrzyczyński. Koń drugiego z Polaków to 14-letni ogier Jerico. Popełnił on trzy zrzutki, czyli odnotował 12 sekund kary. Ostateczny czas drugiego z naszych reprezentantów wyniósł 93 sekundy i 43 setne sekundy, co dało 71. miejsce. Rzeczywisty czas Polaka (91,43 s) dałby 9. lokatę.

Najlepiej spisał Francuz Julien Epaillard (Caracole de la Roque). Czas najlepszego duetu wyniósł 79 sekund i 8 setnych sekundy. Przeliczając na punkty strata Skrzyczyńskiego to 7,18 pkt. Wechta traci 14,29 pkt.

Polacy osiągnęli więc wyniki przeciętne, ale ciężko oczekiwać czegoś więcej. W rankingu FEI Jarosław Skrzyczyński klasyfikowany na 221. miejscu, zaś 295. lokata należy do Wechty.

Wyniki uzyskiwane przez zawodników liczyły się też do klasyfikacji zespołowej. Nie ma w niej niestety drużyny polskiej, gdyż mamy zbyt małą liczbę reprezentantów. Do wyniku drużynowego brane są pod uwagę trzy najlepsze wyniki danej drużyny. Najlepszy wynik uzyskali Szwedzi. Mają 3,69 pkt karnych. Ich przewaga nad drugą Francją to niespełna 2 pkt. Do Francji zaledwie 0,05 pkt tracą natomiast Belgowie. Sklasyfikowano 22 nacje.

Konkurs szybkości otworzył rywalizację o medale. Czasy zostały podzielone przez 2, a następnie przyznawano punkty. Najszybsza para miała 0 pkt karnych, natomiast punkty karne każdego kolejnego zestawienia to wartość straty poniesionej do najlepszego duetu.

Jutro i w piątek kolejna odsłona rywalizacji. Dodatkowo w piątek odbędzie się finał rywalizacji drużynowej. Medale w rywalizacji indywidualnej zostaną rozdane w niedzielę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!