Transfer Bartłomieja Drągowskiego do Spezii Calcio został oficjalnie potwierdzony przez włoski klub. Polski golkiper pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej we Włoszech. Podpisał kontrakt do czerwca 2025 roku, a jego dotychczasowy zespół Fiorentina zarobi na nim 3 mln euro, zapewniając sobie 50 procent kwoty od kolejnego transferu. 

Spezia Calcio, w której występują już inni Polacy – Arkadiusz Reca i Jakub Kiwior – zakup Drągowskiego ogłosiła za pomocą Twittera:

Bramkarz będzie występował z numerem 69 na bluzie bramkarskiej.

25-latek karierę seniorską rozpoczął w Jagiellonii Białystok, rozgrywając tam 64 spotkania. W 2016 roku opuścił polski klub, przenosząc się do Fiorentiny. Od tamtej pory nieprzerwanie gra we Włoszech. 3 lata temu został wypożyczony na pół roku do Empoli. W Serie A zagrał dotychczas 95 spotkań, a w 2020 r. zadebiutował w reprezentacji Polski. Łącznie z orzełkiem na piersi wystąpił 2 razy. Wcześniej był łączony z przenosinami do Borussi Dortmund i Southampton.

Poprzedni sezon nie był dla niego udany. W jego trakcie rozegrał tylko siedem ligowych meczów. Najpierw był kontuzjowany, a potem siedział na ławce rezerwowych kosztem Pietro Terracciano.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!