fot: en.volleyballworld.com

Niestety, to już oficjalna informacja, wydana niedawno przez PZPS. Wilfredo do końca walczył o to, by zagrać na wielkiej imprezie, lecz pechowa kontuzja okazała się zbyt poważna. Siatkarz kubańskiego pochodzenia nie wystąpi na tegorocznych mistrzostwach świata.

Leon od miesięcy zmaga się z owym urazem i cały czas walczył z czasem, aby dołączyć do kadry na mistrzostwa świata, które odbędą się na przełomie sierpnia i września w Polsce i na Słowenii. W czerwcu przeszedł operację lewego kolana i sprawa jego występu na siatkarskim mundialu, ważyła się do ostatnich dni. Teraz już wiemy, że na pewno nie pomoże reprezentacji.

Oficjalny komunikat Polskiego Związku Piłki Siatkowej:

Polski Związek Piłki Siatkowej informuje o decyzjach dotyczących udziału Wilfredo Leona w tegorocznych mistrzostwach świata. Po konsultacji medycznej oraz serii rozmów pomiędzy trenerem, sztabem i lekarzami, zdecydowano, że dołączenie Wilfredo Leona do drużyny na Mistrzostwa Świata będzie wiązać się ze zbyt dużym ryzykiem.

W związku z tym Wilfredo Leon nie weźmie udziału w FIVB Mistrzostwach Świata 2022 w piłce siatkowej mężczyzn, których Polska jest współgospodarzem.

Polski Związek Piłki Siatkowej wyraża wdzięczność Wilfredo Leonowi oraz wszystkim zaangażowanym osobom, za dołożenie wszelkich starań w walce o jak najszybszy powrót naszego reprezentanta na boisko – napisano.

Wilfredo, życzymy najszybszego, jak tylko to możliwe, powrotu do zdrowia!

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!