KobiecyFutbol.pl/Klaudia Golasz

Od zwycięstwa w Radomiu rozpoczęły piłkarki Czarnych Sosnowiec. Cztery gole nie pozostawiły złudzeń, kto w tym meczu był faworytem.

Mecz rozpoczął fenomenalnie dla sosnowieckiej „Lokomotywy”. Już w 4. minucie gola zdobyła Nikol Kaletka, faktem jest, że drugą bramkę także strzeliła nasza reprezentantka. W 20. minucie ustawiła piłkę na „Wapnie” i podwyższyła wynik spotkania.

Podczas gdy HydroTruck próbował się pozbierać po początkowych minutach, do akcji wkroczyła Dżesika Jaszek. Zanim się obejrzeliśmy, było ju z 3:0, i spokojnie można było rozmyślać o rozmiarze „frycowego” podopiecznych Wojciecha Pawłowskiego.

W tej części spotkania goli już nie zobaczyliśmy, jednakże nie był to koniec popisów strzeleckich ekipy z Zagłębia Śląsko-Dąbrowskiego. W 55. minucie Czarni Sosnowiec zdobył gola numer cztery. Alicja Materek wpisała się do kajetu pani Ewy Augustyn jako strzelczyni gola.

HydroTruck Radom dostał solidnego przeciwnika na inaugurację ligi. Za tydzień ponownie u siebie podejmie innego beniaminka, a przy okazji dobrego znajomego z poprzedniego sezonu, Pogoń Dekpol Tczew. Natomiast podopieczne Roberta Stanka zagrają dopiero we wtorek 23 sierpnia w derbach województwa z rywalem zza miedzy GKS-em Katowice.