foto. Klaudia Golasz/KobiecyFutbol.pl

W Krakowie, kibice na brak goli narzekać nie mogli pomimo niezbyt szybkiego meczu. W wymianie ognia pomiędzy AZS UJ Kraków a GKS Katowice padł remis 2:2.

Początek porannego meczu w Krakowie nie należał do tych, po których mogliśmy się spodziewać wiele, mimo to już w 7. minucie mecz Amelia Bińskowska wykorzystała błąd Dominiki Woźniak i otworzyła wynik spotkania. Mecz od razu się ożywił i po kolejnych 180. sekundach AZS UJ Kraków doprowadził do remisu. Dobre zagranie z prawej strony Kingi Wilk, trochę przypadku w poczynaniach na jedenastym metrze, i finalnie piłka w bramce po zagraniu z najbliższej odległości Weroniki Smazy.

Podopieczne Karoliny Koch, długo się rozkręcały, wprawdzie udało się Klaudii Maciążce wyprowadzić katowiczanki na prowadzenie w 24. minucie spotkanie, ponadto były bardziej zdeterminowane w swoich poczynaniach. Ale samo tempo meczu było dość wolne.

Karą za to była akcja z 42. minuty. Paulina Guzik z prawej strony wycofała w okolicę dwudziestego metra piłkę do Anny Zapały. Ta niepilnowana kompletnie przez nikogo strzeliła z pewnością jednego z piękniejszych goli w tej kolejce.

Po przerwie, w nadziei, że, zwycięstwo jest blisko, to Jagiellonki zaczęły odważniej. Skutkiem tego druga dziś bramka Weroniki Smazy po 60. minutach gry. Dobre rozegranie dwójkowej akcji, jednym słowem majstersztyk, zakończony płaskim strzałem w długi róg bramki, wskutek którego piłkarki spod Wawelu objęły prowadzenie.

Tak czy inaczej, świetnym nosem pochwalić może się Karolina Koch. W 74. minucie wprowadziła Patrycję Kozarzewską, ta właściwie z miejsca zaczęła pracować na gola i w wyniku tego młoda debiutantka po niespełna dziesięciu minutach mogła się cieszyć  z bramki premierowej. Bramki dającej remis.

Z drugiej zaś strony, wprowadzona przez Krzysztofa Kroka Aleksandra Pleban, dobrze odnalazł się w polu karnym i po raptem dwudziestu minutach na placu gry dawała jeszcze ważniejszą bramkę na obiekcie Prądniczanki. Dzięki temu, mimo niemarnawego początku spotkania, ostatecznie oglądaliśmy fenomenalne widowisko, w wyniku którego zobaczyliśmy aż siedem goli.

W 2. kolejce „Jagiellonki” zagrają w Szczecinie z tamtejszą Pogonią. Ślązaczki natomiast udadzą się na spotkanie za miedzę. Mecz w Sosnowcu we wtorek o 17.30