Pływanie
Jakub Majerski zdobył brązowy medal na 100 metrów w stylu motylkowym podczas ME w Rzymie.
Majerski popłynął w finale w czasie 51 sekund i 22 setnych sekundy. Do zwycięstwa zabrakło mu 0,89 sekundy. Wygrał Węgier Kristof Milak, a tuż za nim uplasował się Szwajcar Ponti.
4. miejsce w finale na 200 metrów w stylu klasycznym zajął Dawid Wiekiera. Do podium stracił 30 setnych sekundy.

W finale na 200 metrów w stylu dowolnym wystąpiła Aleksandra Polańska, którą sklasyfikowano na 6. miejscu.
Na zakończenie dnia odbył się finał sztafet 4×100 metrów w stylu dowolnym. Polacy wystąpili w składzie: Ksawery Masiuk, Kamil Sieradzki, Konrad Czerniak i Karol Ostrowski. Ich czas wyniósł 3 minuty, 15 sekund i 97 setnych sekundy, co niestety dało ostatnie 7. miejsce. Wygrali Włosi.