Fot: le11hdf.fr

„L’Equipe” doceniło Przemysława Frankowskiego, wybierając go do najlepszej jedenastki minionej kolejki Ligue 1.

Polski skrzydłowy wzorowo rozpoczął sezon na najwyższym poziomie we Francji. Jego RC lLens w ramch 1. kolejki pokonało u siebie Brest 3:2, a sam Frankowski zaliczył asystę. Wczoraj podopieczni Franka Haise’go w 2. kolejce mierzyli się na wyjeździe z Ajaccio. Padł bezbramkowy remis. Inny polski gracz z tego samego zespołu Lukasz Poręba przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych.
Z kolei Przemysław przebywał na boisku 76 minut i był wyróżniającą się postacią. Został zauważony przez dziennik „L’Equipe”, który uważa, że pomimo z pozoru nudnego wyniku, reprezentant Polski i tak zasłużył na znalezienie się w prestiżowym zestawieniu. W taki sposób skomentowali cieszącą dyspozycję Frankowskiego:

Trzy strzały, dwa kluczowe podania, dziewiętnaście podań w ostatniej tercji boiska (najwięcej w meczu) – czytamy z dumą.