Szymon Żurkowski w świetnym stylu wrócił do Fiorentiny z wypożyczenia z Empoli. W ramach 1. kolejki nowego sezonu Serie A jego Fiorentina podejmowała Cremonese, które pokonała 3:2. Żurek zaliczył asystę na wagę zywcięstwa swojego zespołu!

Szymon pojawił się na placu gry w 71. minucie, zmieniając Yossefa Maleha. Do 95. minuty utrzymywał się wynik remisowy 2:2, aż tu nagle Żurkowski podał do Mangradory, który popisał się ciekawym centrostrzałem. Bramkarz gości Radu popełnił katastrofalny bład, wchodząc z futbolówką do siatki. Oto cała sytuacja:

Po tak udanym występie polskiego pomocnika, przesądzającym o zwycięstwie Violi, napawamy się sporym optymizmem w kontekście otrzymywania kolejnych minut w lidze od trenera Vicenzo Italiano. Oby to był sam początek wspaniałej dyspozycji „Żurka”.

Serie A – 1. kolejka
Fiorentina – Cremonese 3:2
16′ Bonaventura, 19′ Okereke, 34′ Jović, 68′ Buonaiuto, 90+5′ Mandragora

Fiorentina: Gollini, Benassi (71′ Dodo), Milenkovic, Martinez Quarta, Biraghi, Bonaventura, Amrabat (78′ Mandragora), Maleh (71′ Żurkowski), Kouame (78′ Saponara), Jovic, Sottil (86′ Gonzalez)

Cremonese: Radu, Bianchetti, Chiriches (46′ Quagliata), Vasquez, Ghiglione (82′ Aiwu), Pickel (65′ Buonaiuto), Escalante, Sernicola (46′ Ascacibar), Zanimaccchia, Dessers, Okereke (87′ Di Carmine)

Czerwona kartka: 44′ Escalante