Swoboda

Drugi dzień w lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy w Monachium nie przyniósł nam medalu. Bardzo duże nadzieje wiązaliśmy z występem Pawła Wiesiołka i Ewy Swobody.

Ewa Swoboda nie zdobyła wymarzonego medalu. W finałowym biegu na 100 metrów. Polska zawodniczka zajęła z czasem 11,18 sekundy czwarte miejsce. Sensacyjnie złoto zdobyła Niemka! Gina Luckenkemper wygrała z czasem 10,99 sekundy. Drugie miejsce Mujinga Kambundji (10,99). Natomiast podium uzupełniła Daryll Neita (11,00).

Kontuzja Pawła Wiesiołka i wielka szansa w chodzie

Po pierwszym dniu Paweł Wiesiołek zajmował piąte miejsce. Niestety dzisiaj jego występ rozczarował. Po ośmiu konkurencjach zanotował spadek na dziewiąte miejsce. Ostatecznie już przed rzutem oszczepem nasz zawodnik zgłosił niedyspozycje i wycofał się z dalszej rywalizacji.

Poranny chód sportowy na 35 km kobiet przysporzył nam wiele emocji. Olga Niedziałek ostatecznie zajęła piąte miejsce. To jej najlepszy wynik na dużej imprezie. Medal był na wyciągnięcie ręki, natomiast wysokie tempo faworytek odebrało naszej zawodniczce szanse.

Dyscypliny techniczne na minus

Po wczorajszym słabym występie w lekkoatletycznych mistrzostwach Europy kulomiotów. Dzisiaj liczyliśmy na dobre przetarcie naszych zawodniczek przed konkursem głównym.

W serii pierwszej rywalizowała Katarzyna Furmanek. Natomiast w drugiej serii były Ewa Różańska i Malwina Koproń. Żadna z naszych zawodniczek nie awansowała jednak do konkursu głównego. Szczególnie postawa Malwiny Koproń budzi zawód. Zawodniczka była jedną z faworytek do medalu. U Malwiny zawiodła koncentracja oraz techniczne rozregulowanie. Podbną sytuację przerabiała na ostatnich Mistrzostwach Świata.

Nadzieja na bieżni

Z dobrej strony pokazały się nasze Panie w biegu na 400 metrów. Anna Kiełbasińska (50,45) i Natalia Kaczmarek (50,40) wygrały swoje biegi półfinałowe. Jako szczęśliwa przegrana (dwie zawodniczki z najlepszym czasem) awansowała Iga Baumgart-Witan (51,17). W finale nie zobaczymy Justyny Święty-Ersetic (52,17), zajęła w swoim biegu dopiero szóste miejsce. Polski na bieżni zobaczymy już jutro w biegu finałowym.

Sofia Ennaoui wygrała swój bieg półfinałowy na 1500 metrów i wystąpi w finale z czasem 4:02,73. Druga Polka Eliza Megger zajęła dopiero dziewiąte miejsc odpadła z dalszej rywalizacji (4:07,56).

W finale 400 metrów zobaczymy także Karola Zalewskiego. W swoim biegu półfinałowym zajął trzecie miejsce (45,52).

Niestety nasi reprezentanci na 100 metrów Dominik Kopeć (10,23) i Przemysław Kopeć (10,24) nie awansowali do finału. Pierwszy osiągną drugi wynik w karierze. Natomiast drugi osiągnął najlepszy czas w tym sezonie.

Świetnie w swoim biegu półfinałowym na 100 metrów pobiegła Ewa Swoboda. Zachowała dużą czujność na starcie, aby końcówkę pobiec luźno na drugie miejsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!