Tenis

Hubert Hurkacz przegrał mecz 2. rundy tenisowego turnieju ATP 1000 w Cincinnati. Z Polakiem wygrał Amerykanin John Isner.

Ostatnio Hurkacz grał w finale turnieju w Montrealu, a tym razem odpadł już w swoim pierwszym meczu, bo w 1. rundzie miał wolny los. Pierwsze dwa sety bez przełamań – kończyły się tie breakami. W pierwszym wygrał Amerykanin, zaś w drugim Hurkacz, więc o wszystkim decydowała partia trzecia.

Już w drugim gemie na 2:0 przełamał Isner, który później podwyższył prowadzenie na 3:0, choć Hurkacz miał piłkę na przełamanie. Drugie przełamanie nastąpiło w gemie ósmym i finalnie przegrał 2:6, a cały mecz 1:2.

Obaj gracze mieli świetny serwis, o czym świadczą dwa pierwsze sety, w których nie było przełamań. Hurkacz posłał łącznie 14 asów, zaś rywal 18. Największa różnica była w secie ostatnim – tu Amerykanin posłał 6 asów więcej niż Polak, co podaje serwis flashscore.pl.

John Isner — Hubert Hurkacz 7:6(5), 6:7(5), 6:2