Lekkoatletyka

Niezwykle udany okazał się trzeci dzień lekkoatletycznych Mistrzostw Europy w Monachium. Polska wzbogaciła się o trzy krążki. Srebro w biegu na 400 metrów zdobyła Natalia Kaczmarek, a brąz Anna Kiełbasińska. Do tego na sam koniec zawodów zaskoczyła Ewa Różańska. Polka zdobyła srebrny medal w rzucie młotem.

Ewa Różańska rzuciła młotem 72,12 m, czym poprawiła swój rekord życiowy. Poprzedni rekord wynosił 71,31 m. Polka w ostatniej kolejce zbliżyła się do zwyciężczyni na 10 cm. Pewna zwycięstwa Rumunka Bianca Florentina Ghelber dołożyła jednak w ostatniej próbie 60 cm do swojego najlepszego rzutu. Z wynikiem 72,72 m zdobyła złoty medal.

Nasze koronne 400 metrów dało nam aż dwa medale. Z uwagi na fakt, że w finale mieliśmy aż trzy nasze zawodniczki. Wynik można uznać za satysfakcjonujący. Bieg wygrała niesamowita Holederka Femke Bol (49,44 s). Druga była Natalia Kaczmarek (49,94 s), trzecie miejsce przypadło Annie Kiełbasińskiej (50,29 s). Iga Baumgart-Witan zajęła ostatnie miejsce z czasem 51,28 s.

Z kolei nasz jedynak wśród Panów na 400 m Karol Zalewski wypadł gorzej. Polak zajął dopiero szóste miejsce w swoim finałowym biegu.

Poranne kwalifikacje w kole

Wojciech Nowicki już w pierwszej próbie uzyskał 78,78 metra, wynik zapewniający udział w finale rzutu młotem. Z kolei Paweł Fajdek na awans czekał do drugiej próby. Dopiero wtedy posłał młot na odległość 79,76 m. Niestety na eliminacjach swój udział w zawodach zakończył Marcin Wrotyński. W najlepszej próbie uzyskał 71,86 mm.

W konkurencji rzutu dyskiem w eliminacjach wystartowali Robert Urbanek i Oskar Stachnik. Pierwszy z nich uzyskał 60,47 m i nie awansował do finału. Oskar Stachnik spisał się lepiej. Rzut na odległość 62,52 m dał mu przepustkę do finału zawodów.

Adrianna Sułek zmaga się z kontuzją

Polska siedmioboistka zmaga się z kontuzją mięśnia uda. Pomimo trudności przystąpiła do rywalizacji. W biegu 100 metrów przez płotki zajęła ostatnie miejsce z czasem 13,94 s. Słaby występ na bieżni odpokutowała w skoku wzwyż. Po skoku na wysokość 1,89 m nasza zawodniczka awansowała na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Popołudniowy występ w pchnięciu kulą, potwierdził aspiracje Sułek do medalu. Polka uzyskała nowy rekord życiowy wynikiem 14,18 m. Po tej konkurencji przesunęła się na drugie miejsce z wynikiem 2886 punktów.

W czwartej konkurencji siedmioboju, czyli biegu na 200 m nasza zawodniczka uzyskała czas 24,54 s. Ostatecznie po 4 z 7 konkurencjach Adrianna SuŁek zajmuje czwarte miejsce z wynikiem 3815 punktów. Do trzeciej Holenderki Anouk Vetter traci tylko 9 punktów. Prowadzi Belgijka Nafissatou Thiam z 4063 punktami.

Pechowe płotki

Duże oczekiwania mieliśmy w stosunku do Damiana Czykiera w biegu półfinałowym na 110 metrów. Nasz zawodnik w połowie biegu uderzył o płotek. Przez to zgubił rytm i nie udało mu się awansować do finału. Nasz zawodnik przybiegł ostatni z czasem 13,99 s. Drugi z naszym płotkarzy Jakub Szymański w swojej serii zajął dopiero siódme miejsce z czasem 13,66 s.