W piątym dniu Mistrzostw Europy w Monachium świetną pracę wykonała Sofia Ennaoui. Polka zdobyła brąz. Z kolei rano z dobrej strony pokazały się nasze sztafety. Prawie w komplecie awansowały do finałów. Prawie, gdyż zabraknie tylko Panów na 4 x 400 m.

Sofia Ennaoui bardzo dzielnie walczyła o medal. Niestety sił wystarczyło tylko na brązowy medal. Wygrała Laura Muir z najlepszym swoim czasem w tym roku (4:01:08 s.). Druga była Ciara Mageean z rekordem życiowym w czasie 4:02:56 s. Polka uzyskała czas 4:03:59 s.

Sztafety 4 x 100 metrów w gazie

4 x 100 metrów mężczyzn awansowała bezpośrednio do finału imprezy. Sztafeta w składzie: Dominik Kopeć, Przemysław Słowikowski, Patryk Wykrota oraz Mateusz Siuda zajęła trzecie miejsce w swoim starcie. Czas 38,6 s jest najlepszym wynikiem w tym sezonie naszej kadry.

Ewa Swoboda po świetnym występie indywidualnym miała być gwarantem sukcesu. Na ostatniej zmianie miała okazję udowodnić swoją wartość. Ostatecznie nasza sztafeta w składzie Magdalena Stefanowicz, Martyna Kotwiła, Marika Popowicz-Drapała i wspomniana Ewa Swoboda ukończyły zmagania na trzecim miejscu. Polki osiągnęły czas 43,49 s.

4 x 400 metrów zapewniły emocje.

Niestety sztafeta męska nie uzyskała przepustki do finału. Polacy w składzie: Szymon Dziuba, Tymoteusz Zimny, Mateusz Rzeźniczak i Karol Zalewski zajęli piąte miejsce i odpadli z dalszej rywalizacji. Teoretycznie mogliśmy wejść jako szczęśliwi przegrani, natomiast nasz czas (3:02:95 s) nie pozwolił nam marzyć o tym.

Z dużymi wypiekami, już po biegu naszej sztafety Pań czekaliśmy na ostateczne rozstrzygnięcia. W trakcie naszego startu reprezentacja z Czech w nieuprawniony sposób dokonała przekazania pałeczki. Polki drżały, gdyż mogły winnymi tej sytuacji. Na szczęście sędziowie nie dopatrzyli się naszego przewinienia. Nasze Panie biegły w składzie: Kinga Gacka, Małgorzata Holub-Kowalik, Justyna Święty-Ersetic oraz medalistka indywidualna Natalia Kaczmarek. Polki zajęły trzecie miejsce w swojej serii.

800 metrów w kratkę

Anna Wielgosz awansowała do finału biegu na 800 m. Mistrzyni Polski ukończyła swój półfinał na drugim miejscu z czasem 2:01:05. Niestety druga nasza reprezentantka Adrianna Czapla zajęła ósme miejsce i odpadła z dalszej rywalizacji. Natomiast w drugim półfinale oglądaliśmy Angelikę Sarnę. Ostatecznie zajęła dopiero siódme miejsce i również odpadłą z rywalizacji. W przeciwieństwie do Pań mężczyzn reprezentował nas jedynak. Patryk Dobek niestety też nie awansował do finału.