Kajakarstwo

W piątek o pierwsze medale na Mistrzostwach Europejskich 2022 w Monachium walczyli kajakarze. Jako pierwsze z Polek po medalach sięgnęły Justyna Iskrzycka i Katarzyna Kołodziejczyk.

K2 1000 m kobiet

W tej konkurencji Polskę reprezentowały Justyna Iskrzycka i Katarzyna Kołodziejczyk. Polki płynęły po czwartym torze.

Na metę nasze reprezentantki wpadły na 2. miejscu z czasem 3 minut, 34 sekund i 606 tysięcznych sekundy. Do najlepszych Węgierek straciły 0,664 sekundy.

C2 1000 m mężczyzn

Tu skład naszej drużyny utworzyli Dominik Nowacki i Łukasz Witkowski, którzy płynęli po torze szóstym. Wygrali Niemcy z czasem 3 minut, 32 sekund i 896 tysięcznych sekundy. Polacy zajęli 7. miejsce tracąc do najlepszych ponad 11 sekund.

C1 500 m kobiet

Polskę w tej konkurencji reprezentowała Katarzyna Szperkiewicz. Jechała po torze czwartym. Zwyciężyła Hiszpanka Corbera. Jaj czas wyniósł 2 minuty, 3 sekundy i 586 tysięcznych sekundy. Polka zajęła 6. miejsce z wynikiem 2 minut, 8 sekund i 170 tysięcznych sekundy.