Efektowne zwycięstwo Piasta Gliwice nad Stalą Mielec. Gliwiczanie kończąc niepełną, 6. serię PKO Ekstraklasy rozbili dobrze spisującą się Stal 4-0, w czym główna zasługa autora hat-tricka Kamila Wilczka.

Odważnie grająca dotąd Stal rozpoczęła grę bardzo bojaźliwie, co wykorzystali gospodarze spychając rywali do obrony. Dysproporcja gry była w tym meczu widoczna od pierwszej do ostatniej minuty. W pierwszej połowie w zespole gospodarzy wyróżniał się Chrapek, eksmielczanin Tomasziewicz oraz Kamil Wilczek. Napastnik Piasta mógł rozpocząć swój koncert w 22. minucie, ale po wyłożeniu Pyrki strzał Wilczka zdołał intuicyjnie wybronić Mrozek. Kilkadziesiąt sekund później po rzucie rożnym i niefortunnym zagraniu Gettingera, gliwicki napastnik nieatakowany przez nikogo przyjął sobie piłkę i z ponad 20. metrów mierzonym uderzeniem pokonał Mrozka.

Obrońcy Stali nie popisali się po raz drugi w 50. minucie. Wyprowadzając piłkę spod własnego pola karnego wykopali zagranie wprost pod nogi Tomasiewicza, który szybko odegrał prostopadle do Wilczka, a ten już wiedział co zrobić i Piast prowadził 2-0. Stal chwilowo ruszyła do walki, a silny strzał Lebedyńskiego zza pola karnego wymusił na Plachu kapitalną paradę. Za moment panowali na nowo gospodarze. W 54. minucie Kądzior zacentrował przed bramkę, a pecha miał Mosór, który uderzył w słupek. To tylko wzmocniło miejscową ekipę, która grała jak z nut. Minutę później Chrapek zagrał do wchodzącego w szesnastkę Wilczka, a ten przyjmując sobie jeszcze futbolówkę kropnął po raz trzeci nie do obrony i legitymując się hat-trickiem podwyższył prowadzenie Piasta na 3-0. W kolejnym okresie mielczanie mogli się cieszyć, że nie przegrywali już pięcioma bramkami. W 65. minucie Katranis zagrał do Wilczka, bohater Gliwic zwiódł obrońcę, lecz trafił w poprzeczkę. Trzy minuty później Kądziora w polu karnym zatrzymał znakomicie interweniujący Mrozek. Damian Kądzior doczekał się swojego trafienia w ciągu 5. minut. Doskonale obsłużony przez Chrapka, strzałem przy dalszym słupku pokonał Mrozka.

Piast Gliwice – Stal Mielec 4-0 (1-0)

Wilczek 23, 50 i 55, Kądzior 73.

Piast Gliwice: Plach – Reiner, Mosór, J. Czerwiński – Pyrka (78. Ameyaw), Tomasiewicz (85. Kaput), Kądzior (85. Sappinen), Hateley, Katranis – Chrapek (74. Félix), Wilczek (78. Toril).

Stal Mielec: Mrozek – Getinger (64. Leândro), Barauskas, Matras, Kasperkiewicz (71. Kruk), M. Wolski – Gerbowski (71. Maj), Domański, Wlazło (71. Vaštšuk) – Hamulic, Lebedyński (64. Mak).