Fot: Wisła Płock

Rafał Wolski, lider Wisły Płock, został skazany prawomocnym wyrokiem za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu. Do zdarzenia doszło w sierpniu ubiegłego roku. Klub wraz z piłkarzem zabrali już głos w tej sprawie.

W nocy z 16 na 17 sierpnia 2021 roku ofensywny pomocnik Nafciarzy został zatrzymany przez policję za kierowanie autem pod wpływem alkoholu. Okazało się, że miał 1,7 promila we krwi. W rezultacie Wolski stracił prawo jazdy na 3 lata, otrzymał 7,5 tys. zł grzywny, musi też wpłacić 5 tys. zł na cel charytatywny.

Wisła Płock niedawno wydała oficjalny komunikat, w którym możemy przeczytać również przeprosiny Wolskiego.

Oświadczenie: – Z ubolewaniem oraz wstydem przyjęliśmy informację o skazaniu naszego piłkarza Rafała Wolskiego prawomocnym wyrokiem za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu. Jednym z nadrzędnych celów Wisły Płock jest upowszechnianie w społeczeństwie sportowego ducha i towarzyszących mu zasad fair play. Zachowanie Rafała Wolskiego, które kategorycznie potępiamy, jest całkowicie sprzeczne z wyznawanymi przez nas wartościami – twardo stwierdzili.

Informujemy, że na Rafała Wolskiego została nałożona dotkliwa kara finansowa. Pragniemy również podkreślić, że Klub nie był świadomy czynu, którego dopuścił się nasz zawodnik. Jesteśmy przekonani, że była to pierwsza i ostatnia tego typu sytuacja z udziałem któregokolwiek pracownika Wisły Płock – dodano.
Skrucha 29-letniego Rafała: – Nie ma absolutnie żadnych okoliczności łagodzących ani jakiegokolwiek usprawiedliwienia dla mojego zachowania. Wsiadając za kierownicę samochodu po spożyciu alkoholu popełniłem przestępstwo, okrywając wstydem nie tylko siebie, ale także Wisłę Płock i jej wspaniałych kibiców oraz pracowników. Mój wstyd jest tym większy, że mam świadomość jak wielkim zaufaniem i szacunkiem obdarzali mnie ludzie młodzi – kibice oraz adepci futbolu. W pełni akceptuję nałożony na mnie wyrok, a wszystkie wynikające z niego zobowiązania prawne już uregulowałem. Proszę wszystkich o wybaczenie mojego karygodnego czynu oraz drugą i ostatnią szansę na odzyskanie zaufania. Obiecuję, że taka sytuacja nigdy się już nie powtórzy.
Rafał Wolski w tym sezonie Ekstraklasy spisuje się co najmniej znakomicie. W sześciu rozegranych spotkaniach strzelił 5 goli i do tego dołożył 2 asysty. Ex aequo z kolegą z zespołu Davo znajduje się na szczycie klasyfikacji strzelców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!