Futsal

Piast Gliwice w swoim pierwszym w historii meczu rozegranym w ramach eliminacji Ligi Mistrzów wygrał z Technion Hajfa 4:0.

Zarówno Piast jak i Technion debiutowały w europejskich rozgrywkach i nigdy ze sobą  się nie spotkały.

W pierwszej połowie zawodnicy Piasta częściej byli w posiadaniu piłki, stwarzali okazje, ale rywale dobre się bronili, więc do przerwy było 0:0.

Po przerwie Piast zdominował przeciwnika. W 25. minucie Vinicius Lazzaretti wybijał piłkę z rogu, a w polu karnym  niefortunnie interweniował Maoz Elbaz, który umieścił futsalówkę we własnej bramce. Gliwiczanie poszli za ciosem i już minutę później prowadzili 2:0. Gol padł po akcji wyprowadzonej z własnej połowy. W ostatniej fazie Mrowiec piętą zagrał do Teixeira, a ten uderzył wzdłuż bramki, jako ostatni jednak piłkę dotknął Bruno Graca i to jemu zaliczono te trafienie. W 35. minucie Bugański egzekwował rzut wolny, rozgrywający Piasta zdecydował się zagrać do Breno, a ten uderzył spod bocznej linii tak precyzyjnie, że golkiper drużyny z Hajfy musiał wyciągnąć piłkę z siatki po raz trzeci w tym meczu. W końcówce Izraelczycy zdecydowali się na grę w przewadze, ale skończyło się to dla nich stratą czwartej bramki. Na własnej połowie piłkę przejął Lazzaretti – zagrał do Cadiniego, który wyprzedził rywala, odegrał do Viniego, a ten skutecznie zakończył akcję, którą sam rozpoczął.

Kolejny swój mecz Piast zagra już w czwartek, a ich przeciwnikiem będzie drużyna Nistru Chișinău (mistrz Mołdawii) – początek, godzina 14:00.

Ateny – 24 sierpnia 2022, g. 14:00
Piast Gliwice – Technion Hajfa 4:0 (0:0)
bramki: Maoz Elbaz 25′ (s), Bruno Graça 26′ Breno Bertoline 35′ Vini I 39′

Piast: 23. Michał Widuch – 12. Breno Bertoline, 14. Matej Fideršek, 15. Vinicius Lazzaretti), 93. Rafael Cadini oraz 1. Kyryło Cypun – 2. Bruno Graça, 3. Marek Bugański, 7. Sergio Parra, 9. Mateusz Mrowiec, 10. Dominik Śmiałkowski, 11. Miguel Pegacha, 71. Bartłomiej Piórkowski, 90. Vinicius Teixeira Lanza.
Trener: Orlando Duarte