Widzew Łódź w ramach 7. kolejki PKO Ekstraklasy pokonał u siebie liderującą Wisłę Płock 2:1. Podopieczni Pavola Stano przegrali dopiero pierwsze spotkanie w tym sezonie najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.

PIERWSZA POŁOWA
Już w 3. minucie spotkania po rzucie rożnym Jakub Rzeźniczak, zawodnik gości, nie trafił do bramki z dwóch metrów. Kuba zagrał dzisiaj po raz pierwszy od śmierci synka. Tragedia miała miejsce 27 lipca tego roku.

Zaledwie po dwóch minutach Widzew wyszedł na prowadzenie za sprawą fantastycznego woleja Karola Danielaka, który kapitalnie przymierzył zza pola karnego po rozegraniu rzutu rożnego.

Chwilę później groźnie głową uderzył Rafał Wolski z Wisły, jednak golkiper Widzewa efektownie interweniował.

W 20. minucie Rafał Wolski znów zagroził bramce rywala oddając strzał, który wybronił Henrich Ravas.

Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się już nic głośnego i zbyt ciekawego. Po pierwszych 45 minutach skromnie prowadzili gospodarze.

Oto piękne uderzenie Danielaka:

DRUGA POŁOWA
W 54. minucie rywalizacji Bartłomiej Pawłowski popisał się ładnym centrostrzałem, który zaskoczył Gradeckiego i Widzew podwyższył prowadzenie. Wcześniej podał mu Danielak, który wzbogacił swój dorobek z dzisiejszego meczu – do bramki dołożył asystę. Cała sytuacja poniżej:

Upłynęły 3 minuty i Nafciarze byli blisko bramki kontaktowej. Główką uderzył Davo, lecz bramkarz gospodarzy był na posterunku i obronił.

W doliczonym czasie drugiej części gry Dominik Kun sfaulował w polu karnym Marko Kolara i została podyktowana jedenastka, którą na bramkę zamienił niezawodny Hiszpan Davo. Ostatecznie Widzew pokonał Wisłę 2:1.

KONIEC. WIECZÓR PO WIDZEWSKU
RTS powoli zbliża się do czołówki ligowej. Na ten moment zajmuje 6. pozycję, dzierżąc na koncie 10 oczek. Natomiast płocczanie nadal pozostają liderem Ekstraklasy i mają o 6 punktów więcej od Widzewa. Dzisiejsze spotkanie z trybun oglądało 17 004 kibiców.

PKO Ekstraklasa – 7. kolejka
Widzew Łódź – Wisła Płock 2:1
5′ Danielak, 54′ Pawłowski, 90+2′ Davo

Widzew: Ravas, Stępiński, Żyro, Kreuriegler, Danielak (77′ Sypek), Lipski, Kun, Nunes, Pawłowski (70′ Szota), Zjawiński (46′ Hanousek), Letniowski (70′ Hansen)

Wisła: Gradecki, Pawlak, Rzeźniczak, Kapuadi, Tomasik, Furman (85′ Mokrzycki), Vallo (70′ Leśniak), Rasak (70′ Kolar), Wolski (85′ Kvocera), Davo, Sekulski (85′ Kocyła)