Tenis

Magdalena Fręch zakończyła swój udział w pierwszej rundzie US Open w Stanach Zjednoczonych. Polska zawodniczka odpadła z Kanadyjką Rebeccą Marino w dwóch setach.

Po odpadnięciu Kamila Majchrzaka w turnieju mężczyzn liczyliśmy na niespodziankę ze  strony Magdaleny Fręch. Niestety nasza zawodniczka nie sprostała zadaniu i pożegnała się z turniejem już na początku drogi.

Kanadyjka od pierwszych piłek próbowała zdominować naszą zawodniczkę. Polka starała się podejmować ryzyko i grać sprytnie. Ciągła presja ze strony Marino wymusiła bardzo głębokie obrony. Już w szóstym gemie Polka została przełamana. Pierwszy set zakończył się wynikiem 6:2 dla Marino po dwóch przełamaniach.

Polska zawodniczka zanotowała świetne otwarcie następnego seta. Już w pierwszym gemie odebrała rywalce podanie. W kolejnych piłkach starała się zachowywać chłodną głowę, co pozwalało skutecznie przeciwstawiać się Marino. Z każdą piłką Fręch nabierała większej pewności w grze. Niestety dobra postawa nie wystarczyła do wygrania drugiej partii. Polska zawodniczka przegrała cztery gemy z rzędu od stanu 3:2. Kanadyjka w odpowiednim momencie przyśpieszyła grę i wygrała 6:3.