Tenis
Fot:sopotopen.com

Już w pierwszej rundzie US Open odpadł Kamil Majchrzak. Polak przegrał z Chilijczykiem Alejandro Tabilo. Spotkanie zakończyło się w czterech setach.

Polak stracił swoje podanie już w drugim gemie. Od początku spotkania niepokoiła ilość błędów popełnianych przez Kamila Majchrzaka. Po podwójnym błędzie serwisowym Polaka Tabilo prowadził już 5:1. Pierwszego seta Kamil Majchrzak oddał praktycznie bez walki, jego gra wyglądała bardzo słabo. Świadczy o tym wynik 6:1.

Początek drugiej partii wyglądał analogicznie jak pierwszy set. Już w pierwszym gemie Majchrzak walczył, aby nie zostać przełamanym. Polski zawodnik próbował coraz nowszych rozwiązań, ostatecznie udało mu się obronić swoje podanie. Czwarty gem dawał nadzieję na zmianę przebiegu gry w spotkaniu. Majchrzakowi udało się przełamać serwis Chilijskiego zawodnika, aby w kolejnym gemie go stracić. Dziewiąty gem w perspektywie drugie seta okazał się kluczowy. Po stracie podania przez naszego zawodnika pojawiał się szansa dla Chilijczyka na zamknięcie spotkania w dwóch partiach.

Trzeci set w przeciwieństwie do poprzednich był bardziej wyrównany. Dopiero w szóstym gemie nastąpiła strata podania, niestety na niekorzyść naszego zawodnika. Polak dał rade jednak wrócić do spotkania. Przełamał Chilijskiego zawodnika i doprowadził do tie breaka, którego wygrał.

Czwarta partia źle się zaczęła dla Kamila Majchrzaka, musiał gonić wynik od stanu 0:3. Pogoń niestety tym razem się nie udała. Ostatecznie Polak przegrał 6:1.

Tegoroczne Us Open okazało się dla naszego zawodnika gorzką przygodą.