tenis
Fot. Getty Images

Iga Świątek wygrała mecz 1. rundy turnieju wielkoszlemowego US Open. Pokonaną przez Polkę została Włoszka Jasmine Paolini.

Obie zawodniczki rozpoczęły mecz od wygranych gemów przy własnym serwisie. Do przełamania Polka doprowadziła w gemie trzecim, w którym zmorą Włoszki okazały się piłki autowe. Przy serwisie Polki również wyrzucała returny i Świątek prowadziła już 3:1, a następnie 4:1 po kolejnym przełamaniu. W gemie szóstym do przełamania powrotnego doprowadziła jednak Paolini. Świątek kilka razy zagrała bowiem w siatkę i straciła punkty.

Polka szybko się zrehabilitowała i ponownie przełamała na 5:2, ale tym samym odpowiedziała Paolini, po czym było 5:3. W końcówce gema dziewiątego kilka razy w siatkę zagrała Włoszka, która finalnie przegrała w tej partii 3:6.

Liderka światowego rankingu znakomicie rozpoczęła drugą partię. Wygrała gema przy własnym serwisie, doprowadziła do przełamania, po czym znów obroniła swoje podanie. Szansa na przełamanie była też w gemie czwartym. Toczył się on dość długo i kończył się przy grze na przewagi. W końcówce jednak autowe zagrania Włoszki, na koniec podwójny błąd serwisowy i kolejna utrata własnego podania na korzyść Polki. Ostatecznie gema w tym secie Polka nie oddała. Wygrała 6:0, a cały mecz 2:0.

Polka miała większy procent punktów zdobytych po serwisie. Popełniała jednak błędy, bo aż 18 niewymuszonych błędów przy 17 ze strony jej przeciwniczki.

US Open – 1. runda
Świątek – Paolini 
6:3, 6:0

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!