Milik

Arkadiusz Milik strzelił swojego pierwszego gola dla Juventusu. Polak po raz drugi w karierze założył koszulkę Starej Damy. Tym razem zdarzyło się to w meczu 4. kolejki włoskiej Serie A 2022/2023!

Juventus rywalizował u siebie Spezią, dla której bronił Bartłomiej Drągowski, zaś w polu tego zespołu grali obrońca Jakub Kiwior i pomocnik Arkadiusz Reca.

Pechowo mecz ułożył się dla Wojciecha Szczęsnego. Bramkarz Juventusu opuścił plac gry na noszach. Szczęsny interweniował po dośrodkowaniu, ale lądując po wyskoku uszkodził sobie staw skokowy. Piłkarza zastąpił w 43. minucie Perin.

Już wtedy Juventus prowadził jednak 1:0, gdyż w 9. minucie gola po bezpośrednim uderzeniu z rzutu wolnego zdobył Vlahović.

W 84. minucie na boisku pojawił się Arkadiusz Milik, który gola zdobył w doliczonym czasie gry. Z prawej strony podawał w pole karne Miretti. Milik obrócił się z piłką, a następnie uderzył po ziemi pokonując tym samym Bartłomieja Drągowskiego.

Juventus wygrał 2:0. Jest to dla drużyny z Turyny drugą wiktorią w sezonie. Obecnie Juve ma na koncie 8 pkt, co daje 4. miejsce. Prowadzi po trzech zwycięstwach i jednym remisie AS Roma.