Fot: rclens.fr

RC Lens w ramach 5. kolejki francuskiej Ligue 1 pewnie pokonało u siebie Lorient 5:2. Pomocnik, Łukasz Poręba,  rozegrał 88 minut i zaliczył debiutancką asystę w barwach nowego zespołu.

W 86. minucie meczu przy stanie 4:2 dla gospodarzy Poręba odebrał piłkę przed własnym polem karnym i posłał ją wprost do Luisa Opendy, który zaraz potem podwyższył prowadzenie swojej drużyny.

2 minuty po asyście Łukasz zszedł z placu gry, a w jego miejsce pojawił się Christopher Wooh. Kilka minut przed asystą 22-latka z ławki rezerwowych wszedł także inny polski zawodnik – Przemysław Frankowski. Trzeci z Polaków grających w Lens, Adam Buksa, wciąż pauzuje z powodu kontuzji.

Podopieczni Franka Haise radzą sobie w tym sezonie wyśmienicie, bowiem po 5. kolejce są wiceliderem ligi i mają tyle samo oczek co pierwsze PSG, a więc 13.