Piłka nożna

Legia Warszawa wygrała u siebie mecz 8. kolejki PKO Ekstraklasy.

Faworytem meczu była Legia, czyli aktualny wicelider rozgrywek mający na koncie 14 pkt po 7 meczach. Radomiak do tej pory 11 pkt. Ostatni mecz przegrali z Koroną Kielce 0:2. Legia natomiast w ostatnich czterech spotkaniach straciła punkty tylko raz. W 6. kolejce zremisowali z Górnikiem Zabrze 2:2.

Do przerwy było w Warszawie 0:0. Radomiak szanse na gola miał w 14. minucie. Po dograniu z lewej strony uderzał sprzed pola bramkowego Machado. Uderzył płasko w światło bramki, ale nogą zdołał odbić futbolówkę bramkarz gospodarzy Tobiasz.

Druga połowa przez dłuższą jej część również nie przynosiła bramek. W 81. minucie zrobiło się groźniej, gdy z szesnastki uderzał w światło bramki Josue, ale poradził sobie z tym bramkarz gości. Legia na prowadzenie wyszła kilka minut później. W 83. minucie bramkę po uderzeniu zza szesnastki zdobył Rafał Augustyniak. Akcję rozpoczęło jednak dogranie z rzutu wolnego, po którym piłkę z pola karnego wybijał Rossi.

Legia wygrała, co oznacza, że jest tymczasowym liderem rozgrywek. Wisła Płock swój mecz tej rundy rozegra w w poniedziałek z Górnikiem Zabrze.