fot: PZPS.PL

Polska reprezentacja kobiet jutro zagra o brązowy medal Mistrzostw Europy do lat 19. W dzisiejszym spotkaniu półfinałowym Polki wyraźnie przegrały w trzech setach z reprezentantkami Serbii.

Polskie zawodniczki nawiązały tylko walkę w pierwszym secie. Większość seta walka odbywała się punkt za punkt. W końcówce nasze zawodniczki prowadziły nawet 21:19. Od tego momentu straciły aż sześć punktów z rzędu. Przez to przegrały seta 25:21. Natomiast drugi set to totalna katastrofa. Polki zdobyły tylko dziewięć punktów, po bezbarwnej grze. Ostatnia partia w wykonaniu naszych dziewczyn również nie przynosi chwały. Wynik 25:18 dał awans do jutrzejszego finału drużynie Serbii. Polska reprezentacja zagra z Holenderkami o brązowy medal już jutro. W drugim półfinale Włoszki pokonały w trzech setach reprezentacje Holandii.

Polska 0:3 Serbia
(21:25; 9:25; 18:25)

Polska: Karolina Staniszewska, Pola Janicka, Natalia Kecher, Rozalia Moszyńska, Olga Musiał, Barbara Latos, Magda Kubas (L) oraz Klaudia Łyduch, Martyna Podlaska, Wiktoria Szewczyk, Natalia Bandurska, Oliwia Nastawska, Justyna Jankowska;
Serbia: Mandovic, Sucurovic, Kurtagic, Zelenovic, Uzelac, Vajagic, Pakic (L) oraz Zupic (L).