Piłka nożna

Cracovia wygrała u siebie mecz 8. kolejki PKO Ekstraklasy. Rywalem jedynego przedstawiciela województwa małopolskiego w Ekstraklasie był Raków, który przegrał 0:3.

Wicemistrzowie Polski byli faworytem. W lidze wygrali swoje dwa ostatnie starcia, zaś w ostatnich trzech meczach stracili tylko 2 pkt. Cracovia zaczęła sezon świetnie, bo od trzech zwycięstw, ale w ostatnich czterech pojedynkach zdobyła tylko punkt.

Jak padły bramki?

28. minuta – Cracovia wykonywała rzut wolny zaraz zza szesnastki. Bezpośrednio na bramkę uderzył Jewhen Konoplianka i okazało się to skuteczne.

32. minuta – gospodarze poszli za ciosem. Podaniem został obsłużony nabiegający w pole karne Rakoczy. Ten uderzył płasko z pierwszej piłki, po czym znów Cracovia cieszyła się z gola.

49. minuta – Cracovia świetnie rozpoczęła drugą połowę, bo od bramki na 3:0. Po płaskim podaniu z lewej strony gola zdobył uderzający zza pola bramkowego Michał Rakoczy.

Cracovia ma obecnie 13 pkt, co daje 3. miejsce w ligowej tabeli. Prowadzi z dorobkiem 17 pkt Legia, ale mecz mniej ma Wisła Płock, która zgromadziła