Żużel

W Łodzi rozegrano kolejne zmagania z cyklu żużlowego TAURON SEC, czyli indywidualnych mistrzostw Europy. Wygrał Janusz Kołodziej.

W zmaganiach wzięło udział sześciu Polaków. To oczywiście podstawowa czwórka, czyli liderujący w tabeli Janusz Kołodziej, Patryk Dudek, Bartosz Smektała i Piotr Pawlicki. Dziką kartę na te zawody otrzymał natomiast Kacper Woryna, zaś kontuzjowanego Huckenbecka zastąpił Dominik Kubera. Na liście startowej zmagań znaleźli się też dwaj rezerwowi – Marcin Nowak i Jakub Krawczyk.

Formuła zawodów to oczywiście 20 biegów fazy zasadniczej, a następnie baraż dla zawodników z miejsc 3-6 oraz finał.

18. Jakub Krawczyk (0)

Najwięcej punktów zgarnął Duńczyk Leon Madsen, który czterokrotnie triumfował i raz zajął 2. miejsce, co łącznie dawało 14 pkt. Tylko punkt mniej zgromadził Dominik Kubera. Obaj zapewnili sobie bezpośredni udział w finale.

Faza finałowa

Bieg barażowy był powtarzany, bo za pierwszym podejściem upadek odnotował na pierwszym wirażu Patryk Dudek.

W powtórce spisał się doskonale. Wygrał, a 2. miejsce zajął Kołodziej. Punkty zdobyte w tym biegu nie liczą się do klasyfikacji łącznej.

W finale najlepiej rozpoczął Kubera, ale ostatecznie wygrał Kołodziej przed Kuberą i Madsenem. Dudek na ostatniej pozycji.

Klasyfikacja generalna:

W generalce Kołodziej prowadzi z dorobkiem 41 pkt. Madsen traci tylko punkt, zaś na 3. miejscu jest Patryk Dudek (35 pkt).