W meczu 5. kolejki Eredivisie Go Ahead Eagles podejmowało Feyenoord, z którym po ciekawym widowisku przegrało 3:4. Sebastian Szymański, reprezentant Polski, w dużym stopniu przyczynił się do zwycięstwa swojej drużyny.

W 55. minucie spotkania, przy stanie remisowym 2:2, Szymański rozegrał dwójkową akcję z Dilrosunem, który dał prowadzenie Feyenoordowi, strzelając na 3:2.

Nieco ponad 20 minut później Polak podwyższył przewagę bramkową nad Go Ahead Eagles, kapitalnie uderzając zza pola karnego. Oto bramka:

W doliczonym czasie drugiej połowy gospodarzom udało się zdobyć trzecią bramkę, która jednak niewiele zmieniła. To ostatecznie goście wyszli zwycięsko z owego pojedynku i uplasowali się na pozycji wicelidera w tabeli.

Bilans Sebastiana Szymańskiego w tym sezonie Eredivisie to 5 zagranych spotkań, 2 zdobyte gole i 3 zanotowane asysty.