fot: PZPS.PL

Polska reprezentacja zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy do lat 19 w siatkówce kobiet. W decydującym spotkaniu nasze dziewczyny pokonały rówieśniczki z Holandii w czterech setach.

W pierwszym secie spotkanie było wyrównane tylko do stanu 7:7. Później stopniowo nasz zespół osiągał przewagę. Najpierw na tablicy pojawił się wynik 11:7. Po chwili Polki prowadziły 16:9. Ostatecznie pierwszy set okazał się jednostronnym widowiskiem wynikiem 25:16..

Drugi set okazał się bardziej wyrównany na przestrzeni całej partii. Polki odrobiły stratę do swoich rywalek od stanu 20:17. Po chwili nasze zawodniczki prowadziły 22:21. Niestety Polki przegrały na przewagi tego seta 26:24.

Trzeciego seta lepiej zaczęły Holenderki. Prowadziły już 4:0 a w końcówce nawet 18:15. Nasze zawodniczki pokazały jednak charakter i za każdym razem odrabiały straty. Obroniły także dwie piłki setowe z rzędu przy wyniku 24:22. Ta partia padła łupem naszych dziewczyn 27:25.

W czwartym secie Polki poszły za ciosem. Kontrolowały przebieg zmagań od początku do końca. Ostatecznie wygrały tego seta 25:21.

Wczorajsza porażka nie odbiła się negatywnie na naszej drużynie i dzisiaj sięgnęła po brązowy medal.