Zagłębie
PKO BP Ekstraklasa PGE FKS Stal Mielec : Zagłębie Lubin autor: Damian Kuziora

Zagłębie Lubin zremisowało na własnym stadionie z Jagiellonią Białystok 1:1 w spotkaniu 8.kolejki PKO Ekstraklasy.

Na prowadzenie w trzynastej minucie mogła wyjść drużyna Jagiellonii Białystok jednak uderzenie Prikryla zostało zablokowane w ostatniej chwili przez zawodnika z Lubina. W odpowiedzi na uderzenie z dystansu zdecydował się Bohar jednak piłka minęła bramkę rywali. W 34.minucie Starzyński zagrał wzdłuż bramki, a do piłki dopadł Adamski, który w ostatniej chwili został zablokowany przez Nasticia.

Na początku drugiej części spotkania gospodarze odważniej zaatakowali i utrzymywali się dłużej przy piłce czego efektem była bramka w 59.minucie. Na dośrodkowanie z lewej strony boiska zdecydował się Makowski, a piłka minęła wszystkich zawodników i wpadła do bramki obok zaskoczonego Alomerovica. Pięć minut później Zagłębie powinno prowadzić 2:0 jednak uderzenie Gaprindaszwiliego z 14 metrów wybronił Alomerović. Chwile później ponownie znakomicie w bramce spisał się bramkarz gości, który wybronił uderzenie Bohara, a następnie dobitkę Adamskiego. Gdy wydawało się, że zespół z Lubina dowiezie korzystny rezultat do końca spotkania do wyrównania doprowadził Bortniczuk, który uderzeniem pod poprzeczkę pokonał Bieszczada.