Piłka nożna

Za nami środowe mecze 1. kolejki Ligi Mistrzów. Rywalizowały drużyn z grup A, B, C i D. Gole strzelali Polacy – Robert Lewandowski i Piotr Zieliński.

Nas elektryzowało zwłaszcza starcie FC Barcelony z Viktorią Pilzno. Mecz ten odbył się w ramach grupy C. Po raz pierwszy w Lidze Mistrzów Lewandowski występował w barwach FC Barcelony.

Polak ustrzelił hat-tricka. Strzelał gole na 2:0, 3:1 i 4:1. Pierwsze trafienie padło w 34. minucie, kiedy to Polak uderzył z szesnastego metra. W doliczonym czasie pierwszej połowy Lewandowski główkował do bramki, zaś hat-tricka skompletował w 67. minucie strzelając sprzed pola karnego.

Barcelona wygrała ostatecznie 5:1.

W grupie A z Liverpoolem grało u siebie SSC Napoli. Dwie bramki zdobył Piotr Zieliński. W 5. minucie strzelił z karnego, zaś na początku drugiej połowy uderzał z czternastego metra. Obronił to bramkarz rywali, lecz Polak poszedł do dobitki, którą zamienił na gola.

Grupa B

Club Brugge KV – Bayer 04 Leverkusen 1:0 (1:0)
Bramka: 42′ Sylla

Atletico Madryt – FC Porto 2:1 (0:0)
Bramka: 90+2′ Hermoso, 90+11′ Griezmann – 90+5′ Uribe (K)

Grupa C

FC Barcelona – Viktoria Plizno 5:1 (3:1)
Bramki: 13′ Kessie, 32′ Lewandowski, 45+3′ Lewandowski,  67′ Lewandowski, 71′ Torres 71 – 44′ Sykora

Inter Mediolan – Bayern Monachium 0:2 (0:1)
Bramki: 25′ Sane, 66′ D’Ambrosio (GS)