POZNAN 23.07.2021 MECZ 15. KOLEJKA PKO EKSTRAKLASA SEZON 2021/22 LECH POZNAN - RADOMIAK RADOM --- POLISH FOOTBALL TOP LEAGUE MATCH : LECH POZNAN - RADOMIAK RADOM FOT. Marta Winnowicz

W pierwszym meczu fazy grupowej Ligi Konferencji Lech Poznań przegrał z Villarealem 3:4 w pierwszym meczu fazy grupowej Ligi Konferencji.

Lech Poznań wszedł idealnie w spotkanie i już w drugiej minucie wyszedł na prowadzenie po błędzie De La Fuente, który stracił piłkę na rzecz Ishaka, kory zagrał piłkę do Skórasia, a skrzydłowy Lecha bez problemu umieścił piłkę w siatce. W kolejnych minutach gra była wyrównana, a mistrzowie Polski nie pozwalali na stworzenie zagrożenia pod swoją bramką. Niestety w 32.minucie dośrodkowanie z lewej strony wykorzystał Chukwueze, który pięknym uderzeniem z woleja doprowadził do wyrównania. Cztery minuty później gospodarze wyszli na prowadzenie po uderzeniu Alexa Baena. Zawodnik półfinalisty ubiegłego sezonu Ligi Mistrzów przy uderzeniu miał sporo szczęścia, bo piłka odbiła się od Milicia i zmyliła całkowicie Filipa Bednarka. Odpowiedź zespołu z Wielkopolski była natychmiastowa jednak uderzenie Dagerstala zatrzymała się na poprzeczce. W 40.minucie gospodarze podwyższyli prowadzenie, a drugie trafienie w meczu zanotował Baena, który pokonał Bednarka uderzeniem z jedenastu metrów.

Drugie czterdzieści pięć minut rozpoczęło się podobnie jak w pierwszej połowie od bramki Lecha Poznań. W pierwszych sekundach drugiej części spotkania Mandi blokował uderzenie jednego z zawodników Lecha ręką i sędzia wskazał na rzut karny, który na bramkę zamienił Mikael Ishak. W kolejnych minutach gospodarze atakowali jednak to Lech dobprowadził do wyrównania za sprawą Mikaela Ishaka, który wykorzystał doskonałe podanie Michała Skórasia i w sytuacji sam na sam z Jörgensenem pokonał bramkarza miejscowych. Po zdobyciu bramki Lech cofnął się do defensywy i ograniczał się do nielicznych kontrataków. Gospodarze atakowali i osiągnęli swoje w 89.minucie gdy uderzeniem z szesnastu metrów Filipa Bednarka pokonał Coquelin. W ostatnich sekundach Lech mógł doprowadzić do wyrównania jednak Milić w doskonałej sytuacji nie zdołał pokonać bramkarza rywali.