Widzew
fot: widzew.com

Widzew Łódź pokonał Cracovię Kraków w meczu 9.kolejki PKO Ekstraklasy, a bramki dla beniaminka zdobyli Dominik Kun i z rzutu karnego Marek Hanousek.

Cracovia, która do Łodzi przyjechała po zwycięstwie nad Rakowem Częstochowa już w piątej minucie przegrywała po tym jak Dominik Kun dobił uderzenie Sancheza i pokonał Niemczyckiego. W kolejnych minutach gospodarze wspierani przez komplet publiczności atakowali i mogli podwyższyć na prowadzenie jednak Zjawiński nie trafił w piłkę zagraną przez Kuna. Po kwadransie gry podopieczni Jacka Zielińskie otrząsnęli się czego efektem była sytuacja Makucha, którego uderzenie okazało się jednak niecelne. W kolejnych minutach gra zaostrzyła się i arbiter co chwilę musiał przerywać grę. Przedwcześnie, bo już w 22.minucie plac gry z powodu kontuzji opuścić musiał Fabio Nunes, którego zastąpił Mato Milos. W doliczonym czasie gry powinno być 2:0 dla gospodarzy po tym jak Dominik Kun zagrał do Danielaka, a zawodnik gospodarzy podał do Sancheza który w znakomitej sytuacji uderzył w poprzeczkę. Chwile później Hiszpan zdecydował się na strzał z pola karnego jednak uderzył obok bramki. Niezwykle aktywny w końcówce spotkania Sanchez próbował Niemczyckiego pokonać ponownie w ostatnich sekundach doliczonego czasu gry jednak na posterunku był ponownie Niemczycki, które uderzenie zawodnika Widzewa wybił na rzut rożny.

W 51.minucie Piotr Lasyk odgwizdał rzut karnym po zagraniu ręką w polu karnym przez Siplaka, a rzut karnym uderzeniem w środek bramki wykorzystał Marek Hanousek.Po stracie bramki przyjezdni próbowali zaatakować jednak brakowało im dokładności w rozegraniu piłki. Bliski zdobycia bramki był Myszora jednak jego uderzenie wybronił Ravas. W końcówce spotkania Cracovia postawiła wszystko na jedna kartę i zaatakowała większą ilością zawodników i w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry mogła zdobyć bramkę kontaktową jednak strzał Makucha wybronił Ravas.