Jeździectwo

Za nami piątkowy konkurs Grand Prix podczas jeździeckiego Warsaw Jumping CSIO4*, które przeprowadzane są na Torze Wyścigów Konnych Służewiec. Zmagania odbyły się o nagrodę PKN Orlen. Wygrała Niemka Jörne Sprehe. 

Zawody rozpoczęły się o 15:30. Wzięło w nich udział 50 par. Zmagania zostały przeprowadzone w formule konkursy zwykłego z rozgrywką dla par, które przejechały na czysto.

Do rozgrywki zakwalifikowało się 15 par, które przejechały bez zrzutek oraz w normie czasu, która wyniosła 71 sekund. W tym gronie znalazło się 2 Polaków – Tomasz Miśkiewicz (Stakkato Lazar) i Michał Kaźmierczak (Notis).

W rozgrywce norma czasu wynosiła 50 sekund. Czas odgrywał tu znaczącą rolę, gdyż przy równej liczbie punktów karnych decydował szybszy przejazd.

Zaczął Maikel van der Vleuten (Dywis HH), czyli brązowy medalista tegorocznych MŚ w Herning. Holender przejechał poniżej 40 sekund, ale popełnił błąd skutkujący 4 pkt karnymi. Szybciej przejechała startująca po nim Jörne Sprehe (Hot Easy). Czas 37,98 sekundy dał Niemce prowadzenie, którego nie oddała aż do samego końca. Na 2. pozycji uplasował się Belg Vermeir (Joyride S), którego czas wyniósł 38,14 sekundy. Czołową trójkę zamknął Belg Goffinet na koniu Carequicka (38,39 s).

Bardzo dobrze zaprezentował się Tomasz Miśkiewicz. W drugim przejeździe nie popełnił błędów, a jego czas wyniósł 42,79 sekundy, co dało 7. miejsce. Michał Kaźmierczak przejechał poniżej 40 sekund, ale niestety na początku przydarzyła się zrzutka, co wystarczyło na 11. pozycję.

Na niedzielę został zaplanowany Finał Pucharu Narodów LONGINES EEF SERIES. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!