Fot: RC Lens twitter

RC Lens w ramach 7. kolejki francuskiej Ligue 1 podejmowało Troyes, które przegrało skromnie, bo 0:1. Przy bramce asystował… Przemysław Frankowski.

Spośród trzech Polaków grających w zespole gospodarzy tylko Łukasz Poręba wyszedł w wyjściowym składzie. Znów poradził sobie przyzwoicie i nie popełniał błędów. Podczas pierwszej połowy obejrzał jednak żółty kartonik, a po przerwie został od razu zmieniony i zastąpiony przez Seko Fofanę.

Przemysław Frankowski pojawił się na placu gry już w 16. minucie, kiedy to Jonathan Gradit musiał opuścić boisko, z powodu kontuzji. Nieco ponad 20 minut od wejścia Polak popisał się kapitalnym dośrodkowaniem z rzutu wolnego, które zakończyło się bramką zdobytą główką Kevina Danso. To druga asysta Przemka w tym sezonie Ligue 1. Oto ona:

Natomiast Adam Buksa, kolejny reprezentant Polski, w 72. minucie zadebiutował w najwyższej klasie rozgrywkowej we Francji.

Lens świetnie prezentuje się w trwającym sezonie, bowiem na razie plasują się na 1. pozycji w tabeli, mając aż 17 punktów. Ich bilans to 7 zagranych pojedynków, 2 remisy i 5 zwycięstw.

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!