Lech Poznań
Foto; Marta Winnowicz

W meczu 9. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy Pogoń Szczecin rywalizowała u siebie z Lechem Poznań. Lech długo prowadził, ale ostatecznie spotkanie kończy się remisem po bramce z karnego strzelonej przez Portowców w doliczonym czasie gry.

Ciężko było wskazać faworyta. W ostatnich pięciu spotkaniach Pogoń zgromadziła 10 pkt. Niepokonanym od trzech spotkań jest natomiast Lech. Poznaniacy zgromadzili mniej punktów, ale są na fali wznoszącej. Rozegrali też jeden mecz mniej.

Jak padły bramki?

8. minuta – wynik spotkania otworzyli gospodarze. Zaczęło się od pressingu Pogoni, co zmusiło bramkarza Lecha do złego wybicia. Na prawej stronie z piłką znalazł się Almqvist. Dograł on do środka przed pole bramkowe, skąd uderzał Łęgowski. Odbił to Bednarek, który był bezradny wobec dobitki Sebastiana Kowalczyka.

20. minuta – Lech zdołał wyrównać na 1:1. Po prostopadłym w podaniu w pole karne Karlstrom ograł bramkarza, a następnie zagrał wzdłuż bramki. Z przejęciem nie poradziło siebie trzech defensorów gospodarzy, co wykorzystał uderzający do siatki Mikael Ishak.

49. minuta – błyskawicznie gola w drugiej połowie strzelili poznaniacy. Z prawej strony dogrywał przed pole bramkowe Ishak. Zza rywala wybiegł Skóraś, który dołożył nogę i trafił do siatki.

90+9. minuta – sporo działo się w doliczonym czasie gry. Z piłką na prawej stronie po dograniu z lewej strony znalazł się Biczachczjan. Wszedł w pole karne Lecha, po czym uderzył z ostrego kąta, ale obronił to Bednarek. Dobijał zza szesnastki Dąbrowski, ale obok bramki. Sytuacja ta zamieniła się jednak na gola. Przed przejęciem piłki przez Biczachczjana próbował głową zgrywać ją Bartkowski, który był faulowany. Czerwony kartonik po analizie VAR otrzymał Douglas, a bramkę z rzutu karnego strzelił Kamil Drygas.

Ciekawe sytuacje:

36. minuta – po dograniu z prawej strony do uderzenia głową sprzed pola bramkowego doszedł niepilnowany Douglas, ale posłał piłkę nad poprzeczką bramki strzeżonej przez bramkarza Pogoni.

80. minuta – blisko wyrównania Pogoń. W drugiej miała problem z konstruktywnymi akcjami, ale zagrożenia stwarzała sobie po stałych fragmentach gry. Tak było tym razem. Po dograniu z wolnego główkował Kostas, który posłał piłkę minimalnie obok bramki.